“Tlenki i wodorotlenki”

sprawdzian po dziale 6. z chemii klasa 7 – Chemia Nowej Ery

Nasza baza sprawdzianów to rozwiązanie wspierające naukę uczniów podczas przygotowania do sprawdzianu. Wszystkie pomoce naukowe na naszej stronie internetowej zostały przygotowane przez doświadczony zespół, zgodnie z założeniami nowej podstawowy programowej. Materiały na tej stronie są aktualne na obowiązujący rok szkolny.
Przedmiot:
Chemia – szkoła podstawowa.
Książka:
Poziom:
Dział:
6. "Tlenki i wodorotlenki"
Opis:
Sprawdzian "Tlenki i wodorotlenki" – test sprawdzający – rozdział 6. Oryginalne materiały pochodzą z książki Chemia Nowej Ery dla klasy 7. Sprawdzian zawiera grupy A, B, C, D wraz z kartą odpowiedzi. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowania
Tagi:
pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, Chemia Nowej Ery, Chemia, "Tlenki i wodorotlenki"
Reklama:
Sekcja Pobierania
"Tlenki i wodorotlenki"

tlenki-i-wodorotlenki.pdf

Wszystkie grupy, karta odpowiedzi …

Rozmiar
Ilość kliknięć
Data dodania
405 KB
456
06/08/2020
Szczegółowy opis zagadnień

Sprawdzian z działu 6. – "Tlenki i wodorotlenki"

Prezentowany na tej stronie sprawdzian "Tlenki i wodorotlenki" z działu 6. PDF został starannie przygotowany na podstawie książki Chemia Nowej Ery dla klasy 7. W związku z tym sprawdzian zawiera pełny zakres materiałów do przerabianego działu z przedmiotu – chemii.

Test jest zapisany w formacie PDF oraz został podzielony na grupy A, B, C, D. Ponadto, do sprawdzianu dodaliśmy także kartę odpowiedzi, czyli specjalnie przygotowany arkusz, który niewątpliwie, pomoże rodzicom w kontrolowaniu postępów w nauce do sprawdzianu. Kartę odpowiedzi również przygotowaliśmy w formacie PDF.

Sprawdzian "Tlenki i wodorotlenki" PDF z książki Chemia Nowej Ery dla klasy 7 został skrupulatnie przygotowany przez nasz zespół dlatego też dzięki materiałom PDF pobranym z tej strony, uczeń przygotowujący się do nadchodzącego sprawdzianu bez wątpienia ma gwarancję zdobycia bardzo dobrej oceny. Materiały w formacie PDF z pewnością ułatwią drukowanie całego sprawdzianu do nauki.

Uczeń, przygotowując się do sprawdzianu "Tlenki i wodorotlenki" PDF z książki Chemia Nowej Ery dla klasy 7 powinien przede wszystkim zaznajomić się z zagadnieniami, które zostały przygotowane przez nasz zespół. Materiały edukacyjne z tej strony niewątpliwie pomogą mu w uzyskaniu oceny celującej na teście z przedmiotu chemii.

Z pewnością ważne jest także wykorzystywanie podczas nauki różnorodnych materiałów źródłowych. Bez wątpienia skorzystanie z dodatkowych źródeł takich jak: zdjęcia, filmy, teksty popularnonaukowe, prezentacje multimedialne, zasoby cyfrowe dostępne lokalnie oraz w intrenecie niewątpliwie pomogą uczniowi lepiej zrozumieć dany temat.

Książka Chemia Nowej Ery klasa 7 – Chemia

Podręcznik dla klasy 7 szkoły podstawowej Chemia Nowej Ery przede wszystkim łączy w przystępny sposób wiedzę z informacjami o zastosowaniach chemii. Niewątpliwie częste porównania do życia codziennego przedstawiają opisywany przedmiot szkoły podstawowej jako naukę praktyczną i nowoczesną, co z pewnością ułatwia zainteresowanie uczniów tym przedmiotem. Na pewno ułatwia opanowanie podstaw chemii przez uczniów, którym nauka sprawia trudność.

Książka Chemia Nowej Ery dla klasy 7 niewątpliwie wspomaga stopniowe wprowadzanie uczniów w zagadnienia chemii dzięki właściwemu podziałowi treści nauczania na klasę 7. Reasumując, powtórzenie materiału do sprawdzianu "Tlenki i wodorotlenki" sprawdzian po dziale 6. z pewnością ułatwia przypomnienie, ale także przyswojenie najważniejszych informacji dzięki podziałowi na wszystkie dostępne grupy – A, B, C, D.

Materiały, które mogą cię zainteresować:
“Substancje i ich przemiany”
sprawdzian po dziale 1.
Chemia Nowej Ery - Klasa 7
“Składniki powietrza i rodzaje przemian, jakim ulegają”
sprawdzian po dziale 2.
Chemia Nowej Ery - Klasa 7
“Atomy i cząsteczki”
sprawdzian po dziale 3.
Chemia Nowej Ery - Klasa 7
“Łączenie się atomów. Równania reakcji chemicznych”
sprawdzian po dziale 4.
Chemia Nowej Ery - Klasa 7
“Woda i roztwory wodne”
sprawdzian po dziale 5.
Chemia Nowej Ery - Klasa 7